február 2011

Nový SportyPal 2 pre Javu (a úprava pre Samsung S8000 Jet)

Populárny SportyPal, trackovací software pre mobily a smartphony, bol nedávno vydaný vo verzii SportyPal 2.0 for Java and Blackberry. Po pár dňoch nasledovala opravná verzia SportyPal 2.0.1 (aktualizované: 4. 3. vydaná verzia SportyPal 2.0.2).

Z novej verzie sa bohužiaľ stal tak trochu mastodont veľký 2,1 MB, takže asi nebude chodiť na každom mobile, hoci ide o univerzálnu platformu Java. Koho mobil takto veľkú java aplikáciu nepredýcha, stále má k dispozícii verziu 1.2.5 (560 kB).Čítať ďalej

Najnovší Radiohead (The King Of Limbs) na stiahnutie

Milujem (aj) anglickú skupinu Radiohead. Má nový album The King Of Limbs, ponúka ho na stiahnutie. S takouto distribúciou už má skúsenosť od albumu In Rainbows, tentokrát nie zadarmo.

Album The King Of Limbs si môžete legálne stiahnuť vo formáte MP3 alebo WAV, za poplatok 7 resp. 11 €. Formát WAV je fajn, pri ňom neprídete o žiadne nuancie zvuku dostupné na CD. Predpokladám, že pre vlastnú potrebu si môžete stiahnuté wav-ká napáliť na CD a technicky budete mať v audio zbierke to isté, ako keby ste si album vo forme CD kúpili v obchode.Čítať ďalej

Opera Mini pre iPad

Opera Mini, webový prehliadač pre mobil, ktorej som sa neraz venoval, aktuálne mieri aj na iPad, tablet od Apple. Pozrite si videá z jej predvádzania (via Choose Opera):