Opera integruje VoIP

Opera oznámila partnerstvo s JAJAH, čo je poskytovateľ VoIP (telefonovanie cez internet), pričom jeho služba je čisto webová, bez nutnosti downloadu a inštalácie softwaru. Opera má v úmysle integrovať VoIP od JAJAH do Opera desktop (od verzie 9), do rodiny Opera Mobile i vrátane Opera Mini (via Opera Watch).

Hlavne som zvedavý na VoIP v Opera Mini - to by znamenalo prakticky podporu v každom mobile, keďže pre Opera Mini stačí akýkoľvek mobil s podporou Javy. Zo správy ovšem nie je jasné, či podpora v Opera Mini by sa týkala len verzie Advanced (MIDP 2) alebo aj Basic (MIDP 1) - to by potom podpora bola skutočne masová.

Aktualizované 17:30 - Opera už vydala i oficiálnu tlačovú správu. Jasnejšie je zatiaľ len to, že do desktopovej verzie Opery bude VoIP integrované vo forme widgets.

 

Autor:

 

Komentáre

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.

Komentáre sú moderované, čiže zverejnené budú až po schválení. Komentáre s invektívami voči autorovi, mimo tému, vulgárne, spamujúce, budú zmazané.